MotoChina - Diskuzní fórum

Diskuzní fórum o motorkách, čtyřkolkách propjeno s webem levnemoto.com

reagovat

Kentoya Broadway(Andonis)125 vs. Jonway GTS 125

Petra Krátká
2015-02-27 23:01:35
Dobrý večer.Na jaro uvažuji o zakoupení jednoho z těchto skutrů .Můžete mě říci nějaké bližší informace?Na Kentoyu slyším od známých spíše samé negativní ohlasy ,že je to čínské bláto a proto na něj také poskytují prodlouženou záruku,aby si to vůbec někdo koupil protože se to sype.Ale možná tyto novější modely už budou na tom s kvalitou lépe.

SkutrManiak
2015-02-27 23:20:20
Tento skútr vyrábí společnost Riya je to v Číně takový podřadný výrobce skútrů který se snaží prorazit líbivým desingem ,ale kvalita je tam na dnešní poměry průměrná možná lehce podprůměrná.Toto je sice nový model ,ale myslím ,že to mnoho nezmění na standartu tohoto výrobce.Navíc co mě zarazilo ,je tento maxi skutr osazen 12 palcovými koly ,to je pro takový velký skútr naprosto nevhodné.Z vlastní zkušenosti bych se tomuto skútru vyhnul obloukem a raději bych volil Jonwaye na 15 palcových kolech,který se již dováží myslím asi 3 roky.Ale tak je to na Vás.Dejte vědět pro jaký skútr jste se nakonec rozhodla. icon

Petra Krátká
2015-02-27 23:56:46
Já jsem byla právě přesvědčena o tom,že je Kentoya česká značka,proto mě to bylo divné že přátelé spojovali s tím čínským blátem.Tedy jestli to dobře chápu,tak je to Čína ,ale nalepěj si na to jenom nálepku Kentoya a vydávají to za český stroj.

Primitiv
2015-02-28 09:45:58
Ano opravdu to vyrábí tato továrna v Čínské Taizhou http://www.riyamotorcycle.com/productshow.asp?id=123
Kvalitou je to možná o něco lepší než dříve ale stejně to žádná hitparáda není.Jak se psalo výše ,ty malé kola jsou na maxiskutru opravdový průser,bude cejtit každá díra každý výmol na silnici ,nerozumím proč tam výrobce nedal alespon 14 palcové,to nezachrání ani MP3 ssmile10 icon ssmile10 Jinak jak píšou že to má ABS tak to samozřejmě není žádné absko.Je to obyčejný omezovač tlaku na přední brzdič aby nešlo přední kolo při razantním zabrždění do smyku.Naproti tomu třeba GTS ko má na předním kole 2 brzdové kotouče což u takového maxiskutru je k nezaplacení.

Petra Krátká
2015-03-22 04:52:30
Mě skútr Kentoya Broadway(Andonis)125 dost připomíná skutr který dovážela asi pred 6 lety Yuki a dnes se to prodáva pod označením ,DeLuxe nebo Ranger a taky jsem to našla pod označením Arow či tak nějak.Jen že to nemá ty světlomety s ledkou.Já se pujdu podívat tento týden na výstavu a uvidím pro jaký se rozhodnu ale spíše pro Jonwaye a nebo si vezmu úvěr a koupím si Satelise,to je takový muj sen tento skutr,koukala jsem na stranky Peugeota dovozce ,a nyní zdražovali na 120 000,-kč s:( icon s:( tak nevím jestli spíše nějakou zánovní bazarovku...

Ozzy 1965
2015-04-24 14:50:45
Mně už tedy kentoya nesmí do domu přes práh.Také jsem byl "štastným majitelem" tohoto svařeného rámu s motorem.Snad nebyl víkend ,kdy bych se v tom nemusel šťourat,sice drobnosti a prkotiny ale pořád něco.O Jonweji nic bližšího neřeknu ,jen že vypada na fotkách hezky.

Arrakain
2015-04-25 12:27:07
já se byl na Kentoyu podívat u nás v okrese.Předek nevypadá tak špatně,zadek je horší.Spíše zklamání,tedy popravdě čekal jsem to lepší ale zase ostudu bych na tom nedělal.Problém je tady s naším prodejcem ,že nemá předváděčku,proto stroje aživí až když to zaplatím.To je takové na prd kupovat zajíce v pytli

Ozzy 1965
2015-05-02 09:07:30
Tohle píšou o Kentoye na scootlandu.Podle mě tam jsou ale všeobecně proti čínským skutrum zaujatí....

KENTOYA:
Česká značka používá čínskou techniku, bohužel nevalné kvality. Základní modely provází mnoho problémů, s dodáním dílů mají zákazníci různé zkušenosti, někdo je spokojen, někdo ne. Novější dvoutakty jsou motorově shodné s CPI/Keeway, na internetu je hledejte pod výrobcem Generic (původní čínská značka, Kentoya je název pouze pro český a slovenský trh).

Zoom 4T - základní a nejlevnější model Zoom je tím nejhorším co si můžete pořídit. Většina věcí dle zkušeností majitelů odchází do 6 tisíc km a to i tak závažné díly, jako rozvodový řetěz, či vačková hřídel. Pověstné jsou slabé brzdy a praskající plasty. Pokud můžete, tomuto skútru se obloukem vyhněte, i pokud hledáte nenáročné přibližovadlo na chatu.
Zoom2 / XOR - na pohled designově zdařilé skútry. Co na obrázku není vidět je nepřirozený posez jezdce z nohami na vysoké podlaze, kde při jízdě dochází ke kontaktu blinkrů s koleny. Tyto skútry trpí rozdílnou kvalitou zpracování, časté jsou zvlněné kotouče, při horším zacházení brzy odchází brýle přední vidlice, problémy bývají s přední kotoučovou brzdou. Je také třeba zminit extrémně optimistický tachometr, který ukazuje 80km/h i když reálně jedete 55-60km/h. Kvalita zpracování je o stupeň horší než u skútrů CPI/Keeway.

reagovat