MotoChina - Diskuzní fórum

Diskuzní fórum o motorkách, čtyřkolkách propjeno s webem levnemoto.com

reagovat

jaký olej

honza
2009-01-13 23:24:37
Zdravím všechny závodníky.
chtěl jsem se vás zeptat jaký je nejlepší olej na první výměnu nebudu tam lít žádny schit prosím poraď te mi .Díky

robot
2009-01-13 23:25:10
á dávám Castrol GPS, je to syntetika pro motocyklové motory, stojí kolem 250 kč,- a u nás na to jezdí hodně kluků.

uff
2009-01-13 23:25:30
Já jsem tam nalil taky Castrol GPS 10W40 a jsem spokojený.
Castrol Power 1 GPS je moderní olej výjimečné kvality vyvinutý pro moderní čtyřdobé motory. Jeho složení Power Protection Formula je speciálně vyvinuto k ochraně motoru Vašeho motocyklu před usazeninami, jež snižují jeho výkon.
Trizone Technology™ -výkonnost tří kritických zón - motoru, spojky a převodovky.

Splňuje specifikace: API/ ILSAC SJ, JASO MA

honza
2009-01-13 23:25:52
Bashan má olejový filter /taký všelijaký, ale má/.
Nie je to však typický filter plnoprietokový alebo s papierovou vložkou, je to len "akési sítko".
Preto treba olej v tejto štvorkolke častejšie meniť, nakoľko nie je filtrovaný. Interval výmeny je v manuály.
Nie je na škodu vymeniť výpustnú skrutku oleja ktorá je obyčajná za magnetickú. Prečo, snáď nemusím vysvetlovať.
Ak nevieš kde je, dám sem foto.

olda
2009-01-13 23:26:32
Kvůli seřízení ventilů je nutné dem. přední plast a nádrž, sundat víko ventilů a nastavit válec do horní úvratě, no a pak už jen seřídit originál vůle byly: sací 0,05 a výfuk 0,15. Já jsem je udělal sací 0,07 a výfuk 0,1mm.- Zatím bez problémů.

mikulášek
2009-01-13 23:26:55
Dávat do ATV plnou syntetiku: 5W-40 je naprostá hovadina. Od výrobce je předepsaný většinou 15W-40 a na sílu olejového filmu je motor dělaný. Jde o teploty a možnost přidření motoru. Optimum je 10W-40 a možná přísady proti karbonu od Castrolu nebo podobně. Je toho fůra.
Jen pro zajímavost: známý má Hondu Civic a jeden mechanik mu "moudře poradil plnou syntetiku. Jelikož měl motor už 100 tis. km, vůle v motoru už nějaké byly a po ujetí 400 km byl olej jednoduše fuč. Kontrolka problikla a motor jen kvikl. Přidřená klika a písty. Oprava za 15000 Kč.
Z toho plyne poučení: řiďte se doporučením výrobce a zlepšit pouze o jeden až 2 stupně(z 15W na 10 až 5W-40). Někdy míň znamená víc.

jirka
2009-06-17 04:44:01
Test výdrže čínskeho motora:

Tento motor , kt. je nafotený, jazdil od januára 2007 do januára 2008 v štvorkolke nonstop. Zima-leto-zima. Prach,blato,ťažký terén apod. Bol naplnený od nova čínskym pôvodným olejom a ten olej som teraz z neho vypustil. Nikdy nebol menený za iný a ani nebol dolievaný!!! Motor som komplet rozobral a napodiv nenasiel som v ňom ani kvapku pilín, ani jednu usadeninu a takmer žiadne opotrebenie. Nezmenená vôľa na ventiloch za celú dobu. Znova som ho poskladal a šup s ním do štvorkolky. Najbližsie ho rozoberiem január 2009.

Takže si myslím, že tie motory nie sú až také zlé ako sa hovorí o číňanoch.
(moja skúsenosť). Dostane nový olej REPSOL 15W-40 4T a odchod do lesa...

Tomaszslezka
2011-12-05 17:04:03
Zdar borci, nevim jestli sem slepy nebo co ale mam bashana 250ku a kde je šroub na vypoštěni oleje z převodovky? nebo je to stejny olej co v motoru ??? moc se v tom nevyznam pyty poradte mi .. dik

reagovat