MotoChina - Diskuzní fórum

Diskuzní fórum o motorkách, čtyřkolkách propjeno s webem levnemoto.com

reagovat

z čeho dát čepy

nikita
2009-01-12 22:17:58
!asi před 1200 km sem kupoval nový kuláky na a ramena a už sou zase v prčicích.nezkoušel ste už někdo dávat jiný než origo čínský?

luke
2009-01-12 22:18:22
Ahoj ,mam taky lydu a čepy mi odešly už po prvních 100km.Tak jsem nad tí bádal ja je to možné a přišel jsem na to .celé zavěšení má kostukčí vadu.Sundej prachovky z čepů(beztak už je máš roztrhané),vymontj tlumič a zkus výkyv ramen jako by jsi byl v terénu ,potom zkus zatočit s kolem.čepy se opřou o těhlici a začnou se jakoby vylupovat z pouzdra,proto se zničí při prvním kontaktu s terénem.Celé jsem to předělal adávám tam čepy z fiatu palio ze spodních ramen.Čepy jsou na tři šrouby. Operace jeto celkem složitá,musíš hodně měřit a hned jsem při jednom vyřešil i odklony a záklony.Pokud budeš htít tak tipošlu fotky.
Potom si dej pozor na čepy spojovaček je tady obdobný problém.Pokud jsem měl,kola jakoby na spodní hranici výkyvu čepy u řídící tyče se taky vylupovaly,prostě spojovačky něšly tak dolů jako těhlice a docházelo k jechich přepínání.to jsem vyřešil přihnutím plocháče který drží čepy na řídící tyči,ale musel jsem ji vytáhnout.

jirka
2009-01-12 22:18:44
zdarec, ja dal cepy z wolsvagna,cep normalne uřežeš do trubky udelas zařez asi 8mm vraziš tam vyvrtanej, ohnutej plech, zavařiš nalisuješ cep a jedeš, mam to asi 3mesice, mam na tom najeto asi 5000km a furt jsou jak novy akorat jsem si nefotil postup ale jestli budes mit zajem tak ti poslu aspon fotku toho ramene

martos
2009-01-12 22:19:15
Jenomže naše Lydy mají čepy jiné než bashany... Taky hledám náhradu, která by měla stejné rozměry a byla kvalitnější, zatím bez úspěchu.

uff
2009-01-12 22:19:38
ak mas ten spodny cap so zavitom M12, mozes prerobit ramena na verziu s tou kratkou trubickou, do ktorej by ti vosiel cap z Opel Omega A, 3liter. tiez ma zavit M12 a ta cast ktora sa nasadi (nasrobuje) do tej navarenej trubicky je zavit M14, takze myslim ze je to dostatocne pevne. jedna sa o vnutorny cap riadenia, pravy (ma pravotocivy zavit). mozes ho kupit v mototechne /ja som nasiel cez net v autokelly/ tam stoji 11,05 EUR. na nemeckom e-bay stoji 3,9 EUR

majkl
2012-05-16 11:52:28
Mohl by jste mi někdo poslat fotky té úpravy čepů?

majkl
2012-05-16 11:54:46
"quadmaniak" napísal:
tak sem se nasral a koupil cepy na fabku a nak je tam nabastlil.byl sem to projet a zatim drzi,a to sem to nesetril.pro oko je to nic moc,ale ucel to snad splni


Mohl by jste mi někdo poslat fotky těch čepů jak to předělat :janacek81@seznam.cz Děkuji.

quadmaniak
2012-10-12 08:41:29
tak sem se nasral a koupil cepy na fabku a nak je tam nabastlil.byl sem to projet a zatim drzi,a to sem to nesetril.pro oko je to nic moc,ale ucel to snad splni

  reagovat