MotoChina - Diskuzní fórum

Diskuzní fórum o motorkách, čtyřkolkách propjeno s webem levnemoto.com

reagovat

Skútry Capirelli aneb klamání spotřebitele

motoshop
2020-04-11 21:31:17

Vážení zákazníci,

rádi bychom Vás informovali ,o ukončení prodeje skútrů značky Capirelli.Rozhodli jsme se pro to po zralé úvaze a vyhodnocení ,že právě tímto směrem se již nechceme v budoucnu ubírat.

Spokojenost našich zákazníků je pro nás prioritou a právě proto již brzy budeme moci oslavit 15 let existence naší filmy www.LevneMoto.com

Není nám příjemné stále vysvětlovat zákazníkům ,že se skutečně nejedná o Italské skútry i když celá prezentace této značky (nejen na internetu) takto vyznívá. I přesto ,že to není nikde zcela konkrétně formulováno,tak je zde mnoho faktorů ,které nepřímo spotřebitele v této nepravdě utvrzují .Je to zcela prokazatelné klamání spotřebitele a do jisté míry i podvodné jednání a toho se již v budoucnu odmítáme účastnit.

Právě společnost Capirelli svými reklamními slogany typu:Italská elegance spojená s asijskou přesností, přitom ale český výrobce , navíc ve spojení s logem firmy Capirelli v barvě "červená,bílá ,zelená" (tedy barvy italské trikolóry) je zcela jasné uvádění spotřebitele v omyl.

O asijské přesnosti v tomto případě se nemá význam rozepisovat.Skútry Capirelli vyrábí společnost Zhejiang Riya Motorcycle Co.,Ltd. Se sídlem v čínském Taizhou a i přes to ,že kvalita čínských skútrů s příchodem nové emisní normy Euro4 se výrazně zlepšila ,tak právě Riya má ještě oproti čínské konkurenci ,co dohánět.

Největším paradoxem však je,že nás společnost Capirelli začala na internetu očerňovat s tím ,že jsme podvodný web a to jen proto ,že jsme odmítli přistoupit na tu jejich prodejní strategii a tvrdit zákazníkům ,že skútry Capirelli jsou kvalitou srovnatelné s italskými skútry Piaggio ,Benelli aj...

Děkujeme za pochopení a věříme ,že nám i přes absenci skútrů Capirelli zachováte přízeň.
kolektiv LevneMoto s.r.o.

Oskar
2020-04-15 21:46:29

Nyní koukám na tu jejich Italská eleganci spojenou s asijskou přesností, přitom ale je to prý český výrobcesmile10
Takže italská elegance Capirelli Trento 125.
Okopírovaná Honda PCX 125 první řady a ať koukám jak koukám ,tak moc italské elegance na tomto skútru nevidím.Snad jen kromě toho názvu Trentosmile6
Dále pak asijská přesnost...to tedy musím dám zapravdu,asijati z východní Číny to okopírovali velmi přesněsmile1
No a konečně český výrobce.Ta výroba asi tedy spočívá v tom ,že při dlouhých zimních večerech ty skútry oblepují těmi samolepkami v barvách italské vlajky.To bude ta slavná manifaktura firmy Capirellismile19

Matool
2020-04-16 07:27:29
Italská elegance alias Honda PCX smile10

Oskar
2020-04-16 22:52:19
Když na to tak koukám ,tak bych řekl,že to Trento snad i vypadá lépe než originálsmile1

Dušan Hájek
2020-04-16 23:24:24
To je od Capirelli takový výkřik do tmy. V EU se musí všichni řídit právem, které je v evropských zemích zakotveno. A to říká, že trh je volný. Takže když si od výrobce zakoupím a přivezu miliardu skůtrů Capirelli, které budou splňovat vše co splňovat mají a budou vybaveny příslušnými doklady, můžu je ve všech zemích prodávat jak chci, jakkoliv si různí samozvaní "autorizovaní prodejci" mohou oči vyplakat.
Tímhle "upozorněním" na šedý dovoz se Capirelli jen zesměšňuje. Šedý dovoz byl, je a bude. Pokud s ním chcete bojovat, bojujte obchodně, nikoliv skrze právníky, nebo skrze média. Realita? Stačí na nich vydělávat jen třeba 30% a nikoliv 100% jak je to u čínských dovozů zcela běžné.
Mimoto, ať je prodejce autorizovaný či ne, každý zákazník je už na počátku klamán italskými názvy a všudepřítomnými italskými trikolórami. Klam od začátku do konce

Oskar
2020-04-17 20:12:13

Tak vyjádření Capirelli na facebooku mě vážně dostalo.Jestli se to někomu nechce číst celé, tak to ve zkratce shrnu.
Český člověk (zákazník) je blbec,protože si i přes to ,že modely jsou pojmenovaný po italských městech(Trento,Torino...),ve znaku maji Italskou trikolóru...všude píšou o italské eleganci atd...a světe div se ,ten blbej českej Pepík si myslí ,že je to Italský výrobek.Takže českej Pepíku ,až si budeš kupovat skútr Capirelli s italskou elegancí ,tak si uvědom ,že to není trestné a klamavé takhle oblbovat lidi.Toto není naše chyba Prostě jseš jen podle Capirelli ratard,který si to špatně v hlavě srovnal smile10

motoshop
2020-04-18 11:24:09
Koukáme ,že se to tady pěkně rozjelo.Domníváme se ,že reakcemi na danou situaci si dává Capirelli pouze vlastní gól.
Nicméně pro upřesnění ,co se týče ochranné známky výrobku.Je vidět ,že se v tom majitelé ochrané známky Capirelli příliš moc neorientují.Ochraná známka jeho vlastníka v této věci samozřejmě téměř k ničemu neopravňuje.Ochranná známka Vám chrání Vaše duševní vlastnictví.Tedy když se to pokusíme vysvětli laicky ,nemůže nikdo dovést z Číny skútry Riya(které dováží Capirelli) a polepit je logem Capirelli a prodávat je pod označením Capirelli . Kdyby ty skútry vyrábělo Capirelli,tak by si na skútry udělali "ochranu průmyslového vzoru" a pak by skutečně tento "dizajn" nikdo nemohl prodávat ani pod jiným označením.Ale to samozřejmě Capirelli nemůže , protože výrobce Riya tyto skútry prodávají po celém světě mnoha takovým importérům jako je právě Capirelli a věřte ,že pro Riyu není Capirelli žádný Top Dealer se svými třeba 300 prodanými skútry za rok.
Naprosto zcestné je však vyjádření od Capirelli ,že nikdo nemůže prodávat jejich skútry bez jejich souhlasu.To je samozřejmě nesmysl.V EU je volný trh a každý může prodávat co chce.Majitel ochranné známky nikomu nesmí nařizovat prodejní cenu ve své dealerské síťi ,může nastavit pouze doporučenou cenu .To je základní pravidlo pro fungování tržní ekonomiky.Proto také nemůže Capirelli zabránit tomu ,že jsme skútry zakupovali přes jejich delaerskou síť za část provize a prodávali je za naše ceny.Toto jsme samozřejmě schopný dokázat v krajním případě fakturací jak o nákupu ,tak o prodeji.

Jan Káčko
2020-04-19 22:08:34
Capirelli to je typický styl "českého" podnikání, sám nabízím předraženou navoněnou bídu velmi sporné prezentace, ale běda, jak tu preznačenou okopirovanou hrůzu bude prodávat nekdo jiný. Sorry ale Ty co si chtějí hrát na kvalitu Italské výroby, použijí rádoby italské označení názvu, jejich trikolóru a přitom je to všechno z Číny s nimi fakt nic...Capirelli mi chce tvrdit ze design znacky a samotnych skutru si porizuje vyrobce v Italii? Okopirovane PCX, snaha o okopirovane Piaggio, Gileru, to je v poradku? Kvalita ala klasicka Čína (pac je to 100% Cina i s tim designem) , ale jmena jak honosny Ital smile10 je mi jedno že si tim zvedate dosah, s Vašimi produkty Capirelli mam nemile zkusenosti co se tyka servisu a ja Vam spis dekuji, diky (ne)kvalitě produktů z Číny mám opravdovou Italskou znacku a ne neco co si na ni rádoby hraje..

  reagovat