Forum

19.2.19, J.p.
Jihlava a okolí o... >>19.2.19, ok1vkt
Karburator keihin... >>14.2.19, Abak
štítek na Lyda 20... >>28.1.19, Kovboj
Re: Jiný zadní tl... >>23.1.19, Kovboj
Re: ATV 110 nasta... >>8.1.19, Kovboj
Re: Shineray 200 ... >>12.11.18, Admin
Re: ATV 250ccm - ... >>21.10.18, Kovboj
Re: Zazimování AT... >>27.9.18, Hans1988
Re: Eagl motorspo... >>26.9.18, Voka
Re: Xmoto 250ccm ... >>26.9.18, Voka
Re: CDI na V-Rapt... >>31.8.18, hemy
ATV50 spojka >>Zobraz více výpisů

Statistiky
TOPlist
Moto china cup 2008

Moto china cup 2008 - třetí závod

Moto china cup 2008 - třetí závod - Stříbro 9.8. 2008

Opět jsme se sešli a to již po třetí v tomto roce. Tentokráte se celá akce udála ve Stříbře na Tachovsku. Tamní klub nám vyšel vstříc a tak jsme se mohli utkat na vrchní menší trati. Je to pro spousty závodníků trošku dál, ale myslím za sebe, že kdo přijel, neprohloupil. Depo se sociálním zázemím jsme měli otevřené již v pátek a náš sponzor (ale také ředitel závodu) Honza Jamrich dodal prima buřty a pivko k večernímu táboráku. Sice nás stále pronásledoval střídavě silný déšť, ale táboráček a Honzovo buřty neměly chybu.
Sobota ráno a opět déšť. To bylo probuzení. Příroda je však mocná, ale také rozumná. Pršet přestalo a po celý den bylo počasí téměř ideální. Dráha byla během chvilky suchá, odpoledne se už prášilo více, než bychom si přáli.
Měli jsme několik menších změn v časech závodu jednotlivých kategorií a na žádost těch našich nejmenších jsme junior kategorii posunuli na začátek závodu. Je pravdou, že jsou děti (nebo že by rodiče?) nervozní a delší čekání nemají v lásce.
Další změnou bylo přidání královské kategorie čtyřkolek, kteří se nám zaregistrovali na druhé odpolední závody a myslím, že bylo na co koukat. Ještě jsme museli dořešit přihlášení speciálních závodních amerických pitbiků. Kluci si teda sami rozhodli, že nebudou zasahovat do bodování v seriálu a že pojedou v pitbikách dílčí závod. Moc se nám líbili a těšíme se na jejich další účast. Zatím jsme pro ně vytvořili samostatnou kategorii – PITBIKE SPECIAL. To ale neznamená, že by nemohli jet v kategorii A1 o body! A pak se šlo závodit.
Naši junioři opět ukázali, že mezi mládeží rostou opravdoví závodníci. Je radost koukat na to, s jakým nasazením a opravdovým nadšením jedou a snaží se urvat vítězství. Držíme jim palce a těšíme se na nejmladší závodníky v dalších závodech.
A1 – pitbike – rychlý a tvrdý závod. Jezdci si od startu až po cíl nic nedarovali a bylo znát velké zlepšení jak jezdců, tak i jejich strojů. Na amatérské závody již hodně profesionality a spousty vyrovnaných výkonů. Jen tak dál. Trošku jsme měli zmatek v počítání kol a v dojezdech jednotlivých jezdců, ale na konec se vše doladilo, hodně nám pomohla fotodokumentace naší fotografky. Občas se totiž stalo, že nám někteří diváci vstoupili do výhledu našich počítajících děvčat a tím docházelo ke stížené kontrole startovních čísel při průjezdu. Omlouvám se tímto všem závodníkům za celý náš pořadatelský tým.
B1 – čtyřkolky – nějak se nám nesešel ten správný počet a tak jsme spojili dohromady kategorii seriálu na body s otevřenou třídou. V tréninku došlo k bouračce dvou závodníků a k poškození jedné čtyřkolky. Nebylo to však nic vážného, tak na start nastoupili všichni. Škoda jen, že se nám sešlo tak málo jezdců, někteří odřekli předem, protože odjeli na dovolenou a pár dalších odradilo špatné páteční počasí. Ukázalo se, že ty čínské čtyřkolky dokážou směle soupeřit i s jinými značkami. Náš obdiv také patřil závodníkovi na čtyřkolce Lyda 250ccm, který ač o berlích, se závodu zúčastnil a na pohodu odjel oba rozjezdy. Tak na další závody snad jen víc účasti.
BABOLET měl vlastně jen jednu účastnici, ale zato velmi odvážnou. Tuto kategorii jsme vlastně neměli obsazenou vůbec, ale v královské kategorii čtyřkolek závodila mezi drsnými chlapy jedna křehká závodnice, tak jsme ji museli prostě tu cenu dát. Děkujeme a přejeme do dalších závodů více takových dívek a žen.
Čtyřkolky King – ohromující silné stroje, plno prachu a báječná podívaná. Tak bych to asi nejlépe popsal. Musí se to vidět a prožít. Děkuji všem účastníkům.
Rád bych touto cestou poděkoval našim organizátorům a pořadatelům a všem pomocníkům. Také velké díky patří do Stříbra provozovatelům tak pěkné závodní dráhy, která byla vlastně první u nás v republice a dala vznik motocrossu v České republice: TERÉN SV. PETRA. Určitě tam uspořádáme další závody.
Nesmíme zapomenout na sponzory:
PNK Motors - dovozce, prodej, servis, prodej náhradních dílů: čtyřkolky, pitbike, minimoto, scootery
POHODA NÁBYTEK. - velkoobchod a maloobchod s nábytkem
AUTO-ELEKTRO. - specialista na auto a moto elektriku a dodavatel baterií.

Fotky naleznete ve fotogalerii.

Výsledky: zde >>>

Výsledky ke stažení (.pdf) zde >>>

| Vydáno dne 14. 08. 2008 | 3803 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Online jsou
Vyhledávání

Vyhledat text

Naše akce
>>> Motochina cup 2010
>>> Moto china cup 2009
>>> Sraz - Baraba 2009
>>> Moto china cup 2008
>>> Sprint 200m minibike&scooter 2008
>>> Baraba 2008 - akce čínských strojů

Created in PHPRS © 2007 - 2013. Programed by: Marty. Desing & programed by: Majaka CZ.