Forum

19.2.19, J.p.
Jihlava a okolí o... >>19.2.19, ok1vkt
Karburator keihin... >>14.2.19, Abak
štítek na Lyda 20... >>28.1.19, Kovboj
Re: Jiný zadní tl... >>23.1.19, Kovboj
Re: ATV 110 nasta... >>8.1.19, Kovboj
Re: Shineray 200 ... >>12.11.18, Admin
Re: ATV 250ccm - ... >>21.10.18, Kovboj
Re: Zazimování AT... >>27.9.18, Hans1988
Re: Eagl motorspo... >>26.9.18, Voka
Re: Xmoto 250ccm ... >>26.9.18, Voka
Re: CDI na V-Rapt... >>31.8.18, hemy
ATV50 spojka >>Zobraz více výpisů

Statistiky
TOPlist
Moto china cup 2008

Moto china cup 2008 - druhý závod

Moto china cup 2008 - druhý závod - Zálužany u Chabařovic 21.6. 2008

Již druhý závod Moto china cup 2008 máme za sebou. Počasí nám přálo a účast nebyla nikterak malá. Všechny kategorie byly plně obsazeny a ve všech se závodilo opravdu tvrdě. Pádů a karambolů bylo nepočítaně a tak záchranná služba měla dost práce. Nebojte, zranění nebyla moc vážná, ale některá asi dost bolestivá. Měli jsme i novou kategorii pro dívky a ženy na čemkoliv – BABOLET – a věřte mi, bylo na co koukat.
A1-open kategorie:
Dirt bike nebo Pit bike - jak kdo používá označení – opět silná kategorie kde jezdci jeli s plným nasazením a své stroje nijak nešetřili. Některé pády nám však vyřadily jezdce, kteří neprojeli cílem. Je to škoda, ale některá zranění závodníků nedovolila další jízdu. Po první i druhé rozjížďce jsme měli dva vítěze a muselo dojít k losování pro správné určení umístění a přidělení bodů v závodním seriálu.
Am-junior kategorie:
Mladí závodníci do 14-ti let na čínských motorkách opět ukázali všem, že tohle nejsou žádní rozmazlení caparti, ale ostřílení závodníci. Tvrdé souboje a pády. Pár technických závad a musel se dvakráte přerušit závod a znova udělat start, ale na konec se dojezdilo. Jen opět odpadli někteří závodníci a neprojeli cílem.
B1-open kategorie:
Čtyřkolková kategorie byla jedinou bez pádů. O zábavu se nám postaral jezdec s číslem 99, který se postavil na závodní rošt s malou dětskou čtyřkolkou a rozdal si to na dráze s dosti silnějšíma strojema. Popadaly mu nějaké náhradní díly, ale dokázal zdatně konkurovat. Pěkný souboj probíhal mezi prvním a druhým místem. Škoda, že dráha není širší a velice těžko se na ní dá předjíždět.
Bm-junior kategorie:
Malé čtyřkolky a mladí závodníci. Tak tohle byla ta nejnapínavější podívaná, plná bouraček a nebezpečně vypadajících momentů. Ale malí závodníci jeli s pořádnou dávkou odvahy a odhodlání vyhrát. Nervozitu ještě stupňovali rodiče pokřikující na svá dítka, aby jeli ještě rychleji a vyhráli. Smolařem závodu byl jezdec s číslem 27, který dostal i zaslouženou speciální odměnu. Nejenže musel odstoupit v obou závodech z velmi pěkného umístění, ale i při jedné bouračce vyjel mimo trať a naboural stojícího fotografa ( mojí maličkost ). Hlavně že se nám nic vážného nestalo. V závodě jela i velmi nezkušená malá dívčina, která se však držela velmi statečně. Jen bychom chtěli doporučit více trénovat a hlavně na tratích. Občas nám připadalo, že neví kam má jet a již to i mnohdy vypadalo, že pojede do protisměru.
BABOLET-open kategorie dívky a ženy:
Nová kategorie a nové zážitky. Je to ryze dámská kategorie a byl o ni velmi značný zájem. Nevím sice, jak se tam propašovali ti dva travesti záškodníci, ale při kontrole prošli a mohlo se závodit. Všechny ženy a dívky osedlaly čtyřkolky – až na ty dva záškodníky na divných motorkách. Od startu bylo hned jasné, že podívaná bude a dámy nám všem ukážou, jak vlastně na to, a že tenhle sport není jen pro drsné chlapi. Jak ladné pohyby v zatáčkách a určité vlnění při přejezdu lavic, to se zkrátka musí vidět. Před startem bylo sice potřeba detailně vysvětlit proč že tam jsou ti lidi s vlajkami a proč s tím mávají, ale nakonec vše bylo upřesněno a mohlo se vyrazit. Krásný start a ještě hezčí závod, jen opět menší karambol v první jízdě a opět ta malá nezkušená holčička. Druhý závod, vše proběhlo hladce a těsně před odmávnutím konce to přišlo. Kousek před cílem náhle zastavil stroj jedné závodnici o kolo zpět a za ní již dojíždějící to prostě neubrzdila. Byla z toho hromada čtyřkolek na sobě a dámy ležící pod stroji. Srdce se nám zastavila. Vše dopadlo dobře, bez vážného zranění a na konec dámy ještě i dojely do cíle. Nevím ale, jestli je ještě někdy dostaneme na závodní dráhu. Ufffffff.
Děkujeme všem účastníkům i divákům za perfektní atmosféru a už se těšíme na další závody. Doufáme i ve vzrůstající účast závodníků a jejich strojů. Je škoda, že to všem nahlášeným opět nevyšlo a nemohli se dostavit, snad příště.
Fotky ze závodů jsou ve fotogalerii a výsledková listina na hlavní stránce Moto china cup 2008.

Výsledky: zde >>>

Výsledky ke stažení (.pdf) zde >>>

| Vydáno dne 22. 06. 2008 | 2864 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Online jsou
Vyhledávání

Vyhledat text

Naše akce
>>> Motochina cup 2010
>>> Moto china cup 2009
>>> Sraz - Baraba 2009
>>> Moto china cup 2008
>>> Sprint 200m minibike&scooter 2008
>>> Baraba 2008 - akce čínských strojů

Created in PHPRS © 2007 - 2013. Programed by: Marty. Desing & programed by: Majaka CZ.